Kiedy odkryję, kim jestem, będę wolny.

Ralph Ellison, Invisible Man

Od kilku lat pracuję z kobietami. Różnymi – tymi dopiero wkraczającymi w dorosłość, jaki i tymi, które zbliżają się do półmetku życia. Z mamami i singielkami. Z kobietami z małych miejscowości i wielkich miast. Z Polkami, Europejkami, z kobietami z innych zakamarków świata. Jesteśmy bardzo różne, ale jedna rzecz jest dla nas w większości wspólna – mamy w głowie utarte schematy, przekonania i szablony, za którymi uparcie idziemy, często zupełnie nieświadomie. I stąd właśnie wzięła się idea życia SMART.

S – self aware, samoświadome
M – mindful, uważne
A – authentic, autentyczne
R – relevant, istotne
T – trusting, ufające

Jest jedno pytanie, na które wiele kobiet w mojej praktyce jako coacha odpowiada w ten sam sposób – „Nie wiem”. I to bardzo proste pytanie, wydawać by się mogło.

Czego chcesz? Kim chcesz być? Czego potrzebujesz?

Jako kobiety znakomicie wiemy, czego powinnyśmy chcieć. Jakie powinnyśmy być. Czego chce od nas partner, dziecko, przełożony. Czego oczekują rodzice, a czego chciałyby przyjaciółki. Mamy znakomitą świadomość wszystkich czujnie obserwujących oczu i srogo oceniających opinii. Ale często nie wiemy, czego chcemy my.

W wyniku czego często pewnego dnia budzimy się w życiach, które nie są nasze – i nie umiemy trafić na właściwą ścieżkę.

Dopóki nie uświadomisz nieświadomości, będzie ona kierować twoim życiem i nazwiesz to przeznaczeniem.

C.G. Jung

W ramach SMART life coachingu pomagam kobietom zwiększyć ich samoświadomość – poznać siebie. Pomagam im zauważyć kim są, jak i co czują, co im sprawia radość i satysfakcję, jak faktycznie wygląda ich życie. Nauczyć je uważności. Pomagam poznać swoje prawdziwe JA i żyć w zgodzie z nim, nawet jeśli na początku jest to trudne lub niewygodne. Pomagam odkryć swoje potrzeby i wartości, a potem budować codzienność, w której jest przestrzeń na ekspresję tych wartości. Wspieram w nazywaniu celów, reorganizacji przyzwyczajeń i działań, dzięki czemu wzrasta poczucie sprawczości i spełnienia. Wspieram w rozbijaniu murów w głowach, które utrudniają otwarcie się przed drugim człowiekiem i budowanie zaufania w relacjach.

SMART life coaching pomaga zbudować poczucie własnej wartości, poprawić jakość relacji, odważyć się być sobą i żyć życiem, które jest uszyte na miarę dla nas, a nie wypuszczone z fabryki masowych szablonów.

Daj sobie szansę i pozwól mi pomóc Ci pokolorować swój świat!